Přeskočit na obsah

Skupinové cvičení

Skupinové cvičení u nás je vedeno vždy zkušeným fyzioterapeutem. Ať už se jedná o SM – systém, DNS nebo zdravotní cvičení. Cvičení probíhá v malých skupinách a každý je individuálně kontrolován a opravován tak, aby cvičil správně.

Skupinové cvičení SM – systém

Cvičení je efektivním nástrojem při léčbě hernií meziobratlových plotének, při bolestech pohybového aparátu a špatném držení těla. Je však zapotřebí technicky správné provedení cviků, bez kterého nenastane požadovaný efekt. Využijte možnosti naučit se cviky pod odborným dohledem odborníků v TGA Medical a dopřejte si tak lepší kvalitu života bez bolestí.
Lékaři, fyzioterapeuti a trenéři jsou odborní poradci, kteří vás naučí správné technice cvičení. Motivaci ke cvičení a jeho kvalitu je možné zlepšit pravidelným, 1–2× týdně vykonávaným cvičením ve skupině při hudbě, které vede profesionální cvičitel.

alt-text

Skupinové
cvičení DNS

Komukoli s bolestí pohybového ústrojí, ale také sportovcům, kteří chtějí zvýšit své sportovní výkony a odstranit případnou bolest může pomoci právě DNS. Koncept je založen na principech vývojové kineziologie (pohybový vývoj dítěte). Tato neurofyziologická metoda vychází ze cvičení pohybových funkcí ve vývojových polohách.

DNS pomáhá při chybném držení těla u dětí i dospělých, skolióze, bolesti páteře, pooperačních stavech páteře, artrotických stavech, neurologických onemocněních páteře, ortopedických onemocněních a zlepšuje také koordinaci pohybu ve sportu. Pomocí DNS se diagnostikují poruchy nejen pohybového systému. Cíleným ovlivňováním posturálních (zpevňovacích) a lokomočních (pohybových) funkcí pomocí specifických cvičení dochází zpětně k ovlivňování chování CNS a trvalejší úpravě jeho projevů.

Cílem fyzioterapeuta je nastavit klienta do ideální centrované polohy v jednotlivých kloubech a v té následně cvičit a stabilizovat různé segmenty. Cvičení dokáže u člověka zdokonalit dýchání, odstranit vadné pohybové stereotypy i během běžných denních aktivit, jako je sezení za počítačem či v autě, a zlepšit vnímání vlastního těla.